• Obchodné centrum v 5.B
    • Obchodné centrum v 5.B

     Do fotogalérie bol pridaný nový album Obchodné centrum v 5.B .

                     Minulý týždeň sa trieda 5.B zmenila na hodinách matematiky na OC. V priestore triedy vznikli  obchody s predajom rôzneho tovaru, napr. drogéria, kozmetika, obchod pre potreby psíkov, papiernictvo, predaj výrobkov z papiera a  počítačové hry. Nechýbali pokladne plné centov a eur, ktoré si deti pripravili. O čo vlastne išlo? Žiaci predávali, počítali eurá, vydávali eurá, centy, rozmieňali a ukázali, že vedia narábať s financiami. Možno poniektorí z nich ráz budú v pozícii finančníka alebo obchodného manažéra. Na záver sme zisťovali tržbu v každej predajni a vyhodnotili. Žiaci skonštatovali, že to boli „super hodiny“. Mgr. Terézia Dedinová

    • My Holiday Plans - projekt 6.B

     Jazykári v 6.B odprezentovali veľmi zaujímavé projekty o tom, ako budú tráviť svoje letné prázdniny. Projekty boli veľmi pekne spracované a všetci dokázali, akými sú skvelými angličtinármi a ako dokážu plynule po anglicky hovoriť o svojich plánoch na leto. Dakujem im za ich snahu a želám im, aby sa im ich letné plány aj podarilo zrealizovať. /Mgr. Janka Záhradníková/

   • Geografická exkurzia Chemosvit 8.B
    • Geografická exkurzia Chemosvit 8.B

           Dňa 15. 6. 2023 sa naši žiaci 8. ročníka zúčastnili exkurzie v mestečku Svit, ktoré je známe svojou skupinou spoločností Chemosvit. Naši žiaci navštívili závod na výrobu flexibilných fólii, ktoré sú určené hlavne pre obalové účely. Videli celý proces výroby od návrhu dizajnu obalov, cez prípravu tlačových valcov, samotnú tlač a v neposlednom rade finálne rezanie. Celý tento proces je časovo náročný, pretože vyžaduje maximálnu presnosť pri výrobe. Žiaci mohli vidieť, koľko námahy sa skrýva za výrobou bežného potravinového obalu, ktorý aj tak nakoniec skončí v koši :) Mgr. Peter Dedina / Mgr. Ľubica Jurčová

   • Englishstar - máme výsledky!
    • Englishstar - máme výsledky!

      Vyhodnotenie súťaže

     27. apríla  2023 žiaci našej školy súťažili v medzinárodnej súťaži Englishstar. Súťaže sa zúčastnilo 672 škôl a 22 105 žiakov z celého Slovenska. Na našej škole súťažilo 31 žiakov z 1. až 4. ročníka a 43 žiakov z 5. až 9. ročníka. Žiaci si otestovali a overili svoje znalosti a vedomosti z anglického jazyka v 45 minútovom teste. Dosiahli sme výborné výsledky a tento školský rok sa nám podarilo získať prvé miesta.

     1. miesto získali: Daniela Pivková (9.A), Natanel Lauko (9.A), Sebastián Korpaš (9.B), ktorí získali plných počet - 100 bodov.

     2. miesto získali: Vivien Vaváková (6.B), Rebeka Vdovcová (8.A), Lea Vosátková (9.A), získali 99 bodov.

     3. miesto získali: Anna Eštočinová (5.B) a Lea Perončíková (6.B) s počtom 98 bodov.

     Z ročníkov 1. – 4. boli najúspešnejší Daria Záhradníková (1.A) s počtom bodov 97 a Martin Surovček (3.B) s počtom bodov 97.

     Žiakom srdečne gratulujeme a všetkým súťažiacim želáme veľa síl a chuti súťažiť aj budúci školský rok. 

     /Mgr. J. Záhradníková/

    • Matematický klokan

     Do medzinárodnej súťaže  Matematický Klokan sa každoročne zapájajú aj naši žiaci od 1.-9. ročník. Tohto roku  bol už 25.ročník, čiže už 25 rokov prebieha táto súťaž v rôznych krajinách sveta.  Žiaci 1.stupňa súťažia v kategórii Klokanko.

     Klokanko 1: Z 14 349 účastníkov z našej školy súťažilo 20. Úspešní boli 4 žiaci: Juraj Šenšel – 1.B -1.miesto, Martin Hečlo -1.B, Viktória Račková – 1.A, Emma Bobulová – 1.A – všetci  4.miesto.

     Klokanko 2: Z 13 021 účastníkov z našej školy súťažilo 17. Úspešní boli 3 žiaci: Michala Duda – 2.A -4.miesto, Tobias Rajniak – 2.A – 14.miesto a Sandra Zázrivá – 2.B – 16.miesto.

     Klokanko 3: Z 10 005 účastníkov z našej školy súťažilo 17. Úspešní boli 3 žiaci: Ján Lehotský – 3.A – 5.miesto, Marek Šenšel – 3.A – 8.miesto a Jaroslav Ficeľ – 3.A – 10.miesto.

     Klokanko 4: Z 8 828 účastníkov z našej školy súťažilo 22 žiakov. Nikto nebol úspešný.

     Piataci a šiestaci súťažia v kategórii Školák, siedmaci a ôsmaci v kategórii Benjamín.

     Školák 5: Z 4965 účastníkov bolo z našej školy 18 súťažiacich. Úspešní 4: Eliška Vargová -5.B -11.miesto, Oliver Šrank – 5.A – 17.miesto,  Matúš Urban – 5.A – 23.miesto a Sára Janeková – 5.A – 31.miesto.

     Školák 6: Z 4047 účastníkov bolo z našej školy 15. Úspešní 2: Matej Strapoň – 6.B – 9.miesto, Tomáš Somora – 6.A – 18.miesto.

     Benjamín 7: Z 3293 účastníkov bolo z našej školy 9. Úspešní 4: Ela Balážová -7.A-12.miesto, Miriam Jankovičová -7.A - 18.miesto, Nela Buzáková – 7.A – 24.miesto a Martin Krčuľa – 7.A- 27.miesto.

     Benjamín 8: Z 2670 účastníkov bolo z našej školy 16. Úspešní 2: Andrej Kokavec – 8.A- 9.miesto a Soňa Lišuchová – 8.A – 19.miesto.

     Všetky umiestnenia žiakov sú v rámci Slovenskej republiky. Koordinátorkou súťaže bola Mgr. Alica Fajmonová

    • ScratchMatch 2023

     Dňa 27. mája 2023 sa konalo vyhlásenie výsledkov programátorskej súťaže pre dievčatá Scratch Match, kde boli hodnotené projekty vytvorené v jazyku Scratch. Sárka Janeková, žiačka 5.A triedy, sa súťaže zúčastnila v kategórii mladšie žiačky, kde jej projekt s názvom "Recyklácia odpadov" získal vynikajúce 2. miesto. Ide o hru, v ktorej má hráč za úlohu správne roztriediť rôzny odpad.

     Sárke gratulujeme k jej vynikajúcemu úspechu (MK)

   • Robotický Battle Košice
    • Robotický Battle Košice

     5.6. 2023

     Dňa 5.6. 2023 sa šesť žiakov našej školy zúčastnilo robotickej súťaže v Košiciach. Naše dva tímy súťažili v kategórii LEGO racing, kde mali za úlohu navrhnúť, postaviť a naprogramovať čo najrýchlejšie LEGO autíčko na diaľkové ovládanie.

     V našom prvom tíme boli mladší žiaci (Jakub Stupka, Oliver Šrank, Tomáš Somora), ktorí sa zúčastnili robotickej súťaži po prvý raz. Po úvodnej kvalifikačnej jazde sa so svojim časom zaradili na 19. miesto v skupine C. Chlapci to však nevzdali a zo skupiny C postúpili postupne cez skupinu B, až medzi najlepších deväť tímov do finálovej skupiny A. Celkovo skončili na 9. mieste.

     V druhom tíme sme mali starších žiakov (Andrej Gajdoš, Sebastián Surovček, Šimon Lehotský) , ktorí majú viac skúseností s robotikou. Tí si už v kvalifikačnej jazde vybojovali účasť v skupine A a celkovo skončili na krásnom 6. mieste z 28 tímov. Za konštrukciu svojho auta získali cenu za najlepšie technické riešenie s pomedzi všetkých zúčastnených tímov.

     Gratulujeme (MK)

   • ŠVP - 4. a 5. deň
    • ŠVP - 4. a 5. deň

     Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠVP - 4. a 5. deň.

     ,

     Napriek tomu, že nás dnes ráno nezobudilo slniečko, bolo celý deň príjemne teplo. Po dvojitej rozcvičke /povinnej vonku a dobrovoľnej tanečnej/ sme sa hneď po raňajkách opäť trošku venovali učeniu - mučeniu. Doobedie sme strávili aj kreatívnym tvorením, kde sme si na pamiatku vyrobili rôzne suveníry. Poobedná súťaživá hra "Hádaj, kto som?" nám dala poriadne zabrať, ale únava nás rýchlo prešla. Večer nás čakalo prekvapenie od Kristínky, ktorá pre nás za odmenu upiekla vynukajúcu tortu. Na rozlúčku sme mali diskotéku, kde sme sa poriadne vyšantili. Poslený deň sme sa po ceste domov zastavili v Bystrianskej jaskyni a šup-šup domov ku rodičom, ktorých sme sa už nevedeli dočkať. /A. Klaučová + tr. p. učiteľky/

   • Prednáška Mestskej polície
    • Prednáška Mestskej polície

     Do fotogalérie bol pridaný nový album Prednáška Mestskej polície.

     V stredu, 7. 6, si pre našu školu vyčlenil čas náčelník Mestkej polície v Liptovskom Hrádku, pán Mgr. Jozef Koscelník. Žiaci 7., 8. ročníka a trieda 9.C si vypočuli jeho skúsenosti z dlhoročnej praxe a príklady zamerané na prevenciu proti ižívaniu alkoholu, drog a fajčeniu cigariet. Prednáška bola doplnená o odstrašujúce fotografie zo zásahov Mestskej polície. Pánovi Koscelníkovi ďakujeme za prednášku a veríme, že žiaci si z nej odniesli čo najviac informácií. (Mgr. K. Rácz, Mgr. D. Puškárová, Mgr. I. Juhová)

   • 2.B na výlete
    • 2.B na výlete

     Výlet do Tatier je pre nás vždy veľkým zážitkom. Naše nádherné hory máme takmer po nosom a spoznávanie rastlinstva a živočíšstva nám umožnila návšteva Múzea v Tatranskej Lomnici. A čo tak zabaviť sa v areáli Dobrej hračky? Interaktívna detská galéria preverila šikovnosť a výkonnosť našich detí a stali sa tak na chvíľu polocajtmi, archeológmi.....( Mgr. Iva Paukovčeková)

   • ŠVP - 3. deň
    • ŠVP - 3. deň

     Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠVP - 3. deň.

      

     Aj dnes sme sa prebudili do krásneho slnečného rána. Po rozcvičke, hygiene a výdatných raňajkách sme si trošku preopakovali gramatiku a hor sa súťažiť. Čakalo nás športové dopoludnie - súťaže jednotlivcov /hod loptou, kriketovou loptičkou, skákanie cez švihadlo, člnkový beh a beh do kopca na čas/. Na záver bola súťaž tried v preťahovaní lanom. Nevyhli sme sa ani matematike. Aktivita Mission impossible nám dala zabrať - pri počítaní sme sa poriadne nabehali a zapotili. Po večeri v rámci lesnej pedagogiky sme sa dozvedeli veľa nových zaujímavostí zo života zvierat, rastlín a práce lesníkov. Pochutili sme si na vlastnoručne opečených špekačkách, vyhodnotili a ocenili celodennú prácu. Po zotmení na nás čakala nočná hra v lese s prekvapením - strašidlami, len nebolo úplne jasné, či sme sa ich báli viac my, alebo oni nás. /A. Klaučová + tr. p. učiteľky/

   • Prednášky MP Ediucation
    • Prednášky MP Ediucation

     Do fotogalérie bol pridaný nový album Prednášky MP Ediucation.

     V piatok 2. 6 medzi nás zavítala pani Holecová z organizácie MP Education. Pani je certifikovaná lektorka, ktorú si pozývame na školu už niekoľko rokov. Dlhodobo sa venuje projektom na zlepšenie správania detí, prevencie stresu, či rizikovému správaniu sa detí. Jej prednášok sa zúčastnili vybrané triedy. Pani lektorka si pripravila témy "Si online", "Dospievanie", " Nestresuj sa stresom" a "Na svete nie si sám". So všetkými prednáškami sme boli spokojní a pani Holecovú radi privítame aj o rok. (Mgr. Ivana Juhová)

   • ŠVP - 2. deň
    • ŠVP - 2. deň

     Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠVP - 2. deň.

     Budíček, rozcvička a ide sa na to! Dopoludnia vzdelávacie aktivity /tvorba posteru na danú tému/, výborný obed, troška oddychu a športové súťaže v prírode /futbal, volejbal, bedminton, lukostrelba, orientačný beh s vedomostnými otázkami/. Večer sme si odprezentovali a vyhodnotili vytvorené postery a hor sa na hlavný program - TALENT DROTÁRA. Deti ukázali  talent, odvahu, fantáziu a veľké srdce, keď sa dokázali tešiť aj s úspechov svojich kamarátov. /A. Klaučová + tr. p. učiteľky/

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou
   • 044/5222 006 Bankové spojenie: PRIMA Banka Slovensko a.s. Pobočka Liptovský Hrádok IBAN: SK7056000000001650930001 GDPR V zmysle čl. 37 GDPR – Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679, resp. § 44 Zákona č. 18/2018 Z.z. zverejňujeme kontaktné údaje zodpovednej osoby: BROS Computing, s.r.o. Zádubnie 169, 010 03 Žilina p. Miroslav Bros
   • Hradná 342 Liptovský Hrádok 03301 Slovakia
   • 37910477
   • 2021873062
  • Prihlásenie