• Netradičný deň detí v 9.C
    • Netradičný deň detí v 9.C

     Do fotogalérie bol pridaný nový album Netradičný deň detí v 9.C.

     Každoročne sa 1. júna oslavuje Medzinárodný deň detí. Je to deň, na ktorý sa deti tešia, pretože sa nemusia „mučiť“ na klasickom vyučovaní. Väčšina adolescentov v tento výnimočný deň chodí opekať niekam do prírody, na cykloturistiku, kina alebo múzea. Tieto aktivity sme už absolvovali v predchádzajúcich ročníkoch, preto pri pohľade na našu triednu svätyňu mi vnuklo nápad, že by ju bolo treba trošku skultúrniť (vymaľovať). Predsa päť rokov, päť dní v týždni si vyžiada svoju triednu daň. S týmto nápadom som nezožal úspech ako naši hokejisti na olympiáde v Pekingu. No nakoniec to bolo celkom pekne strávené dopoludnie obohatené o nové skúsenosti pri  farbe a maliarskom valčeku. Nechýbalo ani občerstvenie v podobe objednanej pizze, či studenej zmrzliny. Veď nie nadarmo sa hovorí, že bez práce nie sú koláče. ( Mgr. Peter Dedina)     

    • Rázusovie Vrbica

     Rázusovie Vrbica je podujatie, ktoré tradične vzdáva poctu súrodencom Rázusovcom. V tomto roku si primíname 200. výročie narodenia Janka Kráľa a v tom duchu sa niesol aj 26. ročník prehliadky literárnej tvorby a recitačného umenia detí z celého Liptova. Toto významné podujatie prišiel pozdraviť aj primátor mesta spolu s ďalšími predstaviteľmi. V koncetrnej sále ZUŠ bol pripravený bohatý kultúrny program. Po skončení súťažnej časti sa na nádvorí LKS konal pri tejto príležitosti aj koncert mladých talentovaných hudobníkov z L. Mikuláša. Našu školu v súťaži reprezentovali dvaja žiaci - v prednese prózy Grétka Hlinová a v prednese poézie Samko Glos, obaja z 5.A.  Samko interpretoval báseň Janka Kráľa a Grétka úryvok z príbehu od Jany Bodnárovej. Obaja recitátori boli v tretej kategórii, ktorá zahŕňa žiakov 5. - 9. ročníka a umiestnili sa v bronzovom pásme. Získali pamätný list a hodnotnú knihu. Obom im srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa úspechov. (PaedDr. J. Oravcová)

   • Amerika - projekty
    • Amerika - projekty

     Do fotogalérie bol pridaný nový album Amerika - projekty.

     Severná a Južná Amerika je výnimočná prírodnými krásami, najvyšším vodopádom sveta, zaujímavými miestami pôvodných obyvateľov, spôsobom života vo veľkých mestách, ale aj najkrutejšími väznicami a významnými osobnosťami. Všetky tieto témy a mnohé iné si pripravili žiaci 9.C triedy vo svojich projektoch. Na hodinách geografie precestovali takmer všetkými oblasťami Ameriky, zastavili sa pri Soche Slobody, zoznámili sa s osobnosťami , nahliadli do nočného a denného Las Vegas .Každá prezentácia bola jedinečná, zaujímavá a obohacujúca žiakov o nové vedomosti. / Mgr. Peter Dedina /    

   • Spoznávanie štiavnického regiónu
    • Spoznávanie štiavnického regiónu

     Do fotogalérie bol pridaný nový album Spoznávanie štiavnického regiónu.

         Jeden májový deň bol pre žiakov 7.A a 7.C iný ako ostatné. V skorých ranných hodinách oblečení v „ pršiplášťoch“, s prilbou na hlave, svetielkom v ruke, schádzali o 50 metrov nižšie ako bol vchod do štôlne Bartolomej v Banskom múzeu v prírode v Banskej Štiavnici. Odborný a zaujímavý  výklad sprievodcu, obohatil žiakov o mnohé vedomosti. Čo a akým spôsobom sa v bani ťažilo, načo slúžil gápel, čo sú tajchy, to boli otázky, na ktoré dostali odpoveď. Veľmi zaujímavá bola aj návšteva mincovne v Kremnici. Žiaci mali možnosť vidieť ako sa vyrábajú medaile, mince, odznaky, plakety a pod. Sami si mohli vyraziť mincu s logom mincovne. Cestou smerom na Martin ešte predposledná zastávka Kremnické Bane – geografický stred Európy. Spoločné foto , dotyk skaly s informáciou o geografickom strede a najkrajšia časť dňa – návšteva obchodného centra Tulip v Martine, bola bodkou za našim krásnym a pekne prežitým dňom v štiavnickom regióne. / učitelia geografie a triedni učitelia 7. A a 7.C /

    • Slávik Slovenska - krajské kolo v Žiline

     Dňa 30. mája sa v priestoroch žilinskej radnice rozozvučali tóny všakovakých slovenských ľudových piesní. Zišli sa tam víťazi okresných kôl v speve tejto tradičnej, už 20 rokov trvajúcej, krásnej súťaže. Našu školu a zároveň náš okres reprezentovali dvaja žiaci - Oliver Čičvara z 5.A v II.kategórii a Dianka Ondrejková zo 7.A v III. kategórii. Vo veľmi vysokej konkurencii spevákov, z ktorých sa už mnohí "rodia s krpcami na nohách, oblečení v krojoch a s heligónkou alebo husličkami v rukách" naša Dianka zaujala porotu čistotou, prirodzenosťou a jemnosťou speváckeho prejavu a získala čestné uznanie. Oliver spieval tiež veľmi pekne, no miest na ocenenie bolo menej ako spevákov. No na svoj výkon môžu byť obe naše deti právom hrdé. Veď podľa slov predsedníčky poroty je veľkým úspechom uspieť už len na okresnom kole. Dianke srdečne blahoželáme a Olimu prajeme ešte veľa chuti do ďalších výkonov. (Mgr. J. Miklošková, PaedDr. J. Oravcová)

   • Naši žiaci v divadle
    • Naši žiaci v divadle

     Dňa 30.5. 2022 naši žiaci z 1. stupňa navštívili divadelné predstavenie v Spišskej Novej Vsi. Spoločne sme si  v príjemnom malom spišskom divadle pozreli prenádhernú rozprávku Kráska a zviera. Deti s napätím a zatajeným dychom sledovali dej. Trošku aj so strachom sledovali scény, keď sa hrozný netvror stretol s krásnou dievčinou. Všetci sme sa potešili, keď sa zviera premenilo na pekného princa a bola veľká svadba. Rozprávka sa veľmi páčila a deti účinkujúcich hercov za ich vynikajúce výkony obdarili veľkým potleskom.  Návšteva divadla sa stala už našou tradíciou a tešíme sa o rok znova. Život žiakov nie je len o učení ale aj o zážitkoch a kultúrnom vyžití. / Mgr. M. Čierna/

   • My Daily Routine - projekt 5.B
    • My Daily Routine - projekt 5.B

     Na hodinách anglického jazyka žiaci jazykovej triedy 5.B opäť prezentovali svoje zaujímavé práce na tému Môj denný režim. Pripravili si veľmi zaujímavé a pekne spracované prezentácie o tom, ako vyzerá ich deň, aké majú povinnosti ale aj ako trávia svoj voľný čas i čo majú radi a radi robia. Porozprávali aj o svojej rodine a súrodencoch. Na svojich prácach si dali naozaj záležať a je vidieť ako sa zlepšili v anglickom jazyku a ukázali, že sú skutočne výbornými jazykármi. Cieľom tohto záverečného projektu bolo overiť zvládnutie učiva 5. ročníka, čo žiaci aj potvrdili svojimi jazykovými vedomosťami. /Mgr. J. Záhradníková/

   • Turistická vychádzka - vrch Šíp
    • Turistická vychádzka - vrch Šíp

     Do fotogalérie bol pridaný nový album Turistická vychádzka - vrch Šíp.

              Dňa 18. 5. 2022 sa nadšenci turistiky zúčastnili turistickej vychádzky na vrch Šíp (1170 m. n. m), ktorý sa vypína nad sútokom riek Váhu a Oravy  v pohorí Veľkej Fatry v okrese Ružomberok. Naša turistická vychádzka sa začala skoro ráno na stanici v Liptovskom Hrádku, odkiaľ sme sa v počte sedemnásť kusov svišťov a piatich ostrieľaných horalov presunuli vláčikom do malebnej obce horného Liptova Stankovany. Krásne počasie, belasé nebo, k tomu rýchla fotka na vlakovej stanici bola zárukou, že sme sa všetci dostali  do východiskového bodu, odkiaľ sa naša túra začína. S nadšením sme sa pozreli na náš dnešný cieľ a ako šípy vystrelené z luku sme sa po žltej značke vybrali  do Škútovej  doliny.  Cestu nám spríjemňoval žblnkot potôčika, ktorý si po včerajšom výdatnom daždi razil svoju púť dolinkou. Po necelej polhodinke svižnej chôdze sme narazili na prekvapivého strážcu doliny, salamandru škvrnitú. Skonštatovali sme, že je to obojživelník, urobili nejakú tú „fotečku“, zamávali sme jej a pokračovali ďalej. Mierne stúpanie lesom prinieslo svoje ovocie a v diali už bol vidieť náš záchytný bod -  Žaškovské sedlo. S vetrom vo vlasoch sa nám otvorila krásna scenéria, ktorú táto oblasť ponúka. Na veľkej lúke sa už hrdo týčil „rázcestník“, ktorý oznamoval „kedy tam už budeme“. Príjemný vetrík  každému z nás už naznačoval, že by bolo vhodné si sadnúť do neďalekého altánku, otvoriť  ruksak a dobiť baterky. Na povel VYRÁŽAME!! sme sa s plnými bruchami a odhodlaním v očiach presunuli na ďalší kus našej cesty. Zmiešaným lesom za pomoci severáku sa šíril všadeprítomný poletujúci peľ, ktorý by odradil nejedného alergika. So soplíkom a podráždenými očami  sme sa zastavili pri krásnom skalnom brale s názvom Hrubý Jano. Pod skalným bralom  sa nachádzala malá jaskyňa, ktorá skôr slúžila ako staničné WC. Dobrá náladička nás neopúšťala, krôčik po krôčiku sme sa blížili k nášmu vytúženému cieľu a tu hľa - Šíp. Poniektorí si zhlboka vydýchli, že zhruba po 2 hodinách urputného šliapania hore-dole kopcom sme tu !! Nádherný výhľad na obec Stankovany, Žaškov či riečku Váh, Oravu pohladil nie jednu dušičku. Na opačnej strane je vidieť Národný park Malá Fatra s Veľkým Rozsutcom, vrch Stoh či malý Kriváň, kde ešte stále vidno čaro tuhej zimy. Pokochané výhľadom sa zase ozvali naše nenásytné žalúdky. O teplý čaj, kávu, ovocie alebo zeleninu nebola núdza. Samozrejme, Šíp „catering“ ponúkal aj také dobroty ako domáci rezeň. Čas bol neúprosný, rýchla spoločná fotka od majstra fotografa nejaké to „selfíčko“ a berieme nohy na plecia. Pred nami je ešte kus cesty domov. (Mgr. Peter Dedina)                     

   • Slávik Slovenska 2022
    • Slávik Slovenska 2022

     ...veď je spev najmilšie moje potešenie...

     Po dvoch rokoch prestávky sme sa konečne mohli pustiť do spevu ľudových piesní. 6. mája najlepší speváci absolvovali školské kolo súťaže Slávik Slovenska 2022 s nasledovným umiestnením:

     I. kategória:

     1. Júlia Gemzická 3.A

     2. Liliana Ondrejková 1.A

     3. Ema Matejbusová 3.A, Linda Kočtúchová 3.A

     II. kategória:

     1. Oliver Čičvara 5.A

     2. Sára Janeková 4.A, Viktória Gabčová 4.A

     3. Natália Gajdošová 4.B, Gréta Hlinová 5.A

     III. kategória:

     1. Diana Ondrejková 7.A

     Na okresnom kole, ktoré prebehlo 12. mája, sa naši speváci (víťazi školského kola) nenechali zahanbiť a vyspievali si krásne umiestnenie:

     I. kategória

     2. miesto: Júlia Gemzická 3.A

     3. miesto: Liliana Ondrejková 1.A (reprezentácia za ZUŠ)

     II. kategória:

     1. miesto: oliver Čičvara 5.A

     III. kategória:

     1. miesto: Diana Ondrejková 7. A

     Všetkým zúčastneným speváčkam a spevákom ďakujeme, že sa zapojili a s radosťou a nadšením spievali. Víťazom srdečne blahoželáme a Dianke a Oliverovi držíme palce na krajskom kole, nech im to pekne spieva. Mgr. Miklošková, PaedDr. Oravcová

      

      

    • Šaliansky Maťko

     I tento rok sa žiakom našej školy podarils v peknej súťaži v recitácii slovenských povestí postúpiť na krajské kolo. Lejka Perončíková z piateho ročníka a Jerguško Chvála z ročníka šiesteho sa začiatkom mesiaca predstavili pred tými najlepšíi recitátormi Žilinského kraja a sedemčlennou odbornou porotou. Spomedzi jedenástich recitátorov 2. kategórie si Lejka, skúsená recitátorka, vybojovala krásne 3. miesto. Jerguško sa v 3 kategórii neumiestni, no zo svojím výkonom môže byť skutočne spokojný. Veď išlo o jeho prvú recitačnú skúsenosť podobného charakteru. Obom žiakom blahoželáme a veľmi ďakujeme za svedomitú prípravu a ochotu v celej príprave. (Mgr. Jana Stephany)

   • SRDCE NÁDEJE
    • SRDCE NÁDEJE

     Naši žiaci dosahujú vynikajúce študijné výsledky, zapájajú sa do súťaží, olympiád, kde vyhrávajú popredné miesta. Ale v dnešnom svete, kde sa bojuje hlavne o moc a blahobyt, vedomosti a súťaživosť nestačia.  Ruka v ruke by mala ísť múdrosť, vedomosti a vzájomné pochopenie. Učitelia  v našej škole okrem získavania vedomostí a zručností učia deti byť tolerantnými, vnímať potreby iných, učia solidarite a pomáhať. Vštepovať tieto hodnoty deťom už od útleho veku je veľmi dôležité, aby z našich žiakov vyrástli múdri a citliví ľudia. Pred našou školou stojí srdce. Srdce z kovu, ale pritom horúce a plné nádeje pre tých, čo to najviac potrebujú. Deti usilovne zbierajú počas celého školského roka plastové vrchnáčiky a plnia nimi srdce. Vrchnáčiky poputujú do Banskej Bystrice do firmy Greentech Slovakia s.r.o. Chceme aspoň touto malou kvapkou pomôcť malému Vladkovi, bračekovi nášho žiaka, ktorý trpí viacerými chorobami, pri zakúpení rehabilitácií, ktoré Vladko veľmi potrebuje.

     „Ak každý urobí aspoň jeden taký krôčik ku šťastiu iného človeka, bude ten náš svet oveľa krajší a spokojnejší.“

      

   • Liptovská Kinderiáda
    • Liptovská Kinderiáda

     Dňa 4. mája 2022 sa 8 žiaci našej školy zúčastnili atletickej súťaže Liptovská Kinderiáda, ktorá sa konala na Základnej škole Janka Kráľa na Podbrezinách. Žiaci 2. až 5. ročníkov si svoje sily zmerali v atletických disciplínach (skok z miesta, hod 1 kg loptou, skok do diaľky, hod kriketovou loptičkou, beh na 60 m a štafeta) a porovnali si svoje výkony s ostatnými rovesníkmi. Spomedzi 15 škôl sme obsadili 8. miesto.

     Našu školu reprezentovali: Martina Bajková /2.A/, Matej Kollár /2.A/, Matej Brtáň /3.A/, Emma Sklenárová /3.B/, Sofia Lehotská /4.A/, Miroslav Porubän /4.A/, Adam Ján Mrlian /5.A/ a Simona Lehotská /5.B/.

     Naše umiestnenia:

     Emma Sklenárová – 1. miesto beh na 60 m

     Matej Brtáň 2. miesto beh na 60 m, 4. miesto hod plnou loptou

     Adam Ján Mrlian4. miesto skok do diaľky

     Všetkým športovcom blahoželáme! (Mgr. D. Tkáčová)

   • Medzinárodná súťaž Englishstar
    • Medzinárodná súťaž Englishstar

     Dnes 5. mája 2022 si žiaci 3. - 9. ročníka otestovali svoje znalosti z anglického jazyka. Súťaž ENGLISH STAR je medzinárodná súťaž v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl. Jej hlavným poslaním je propagovať a popularizovať anglický jazyk ako vyučovací predmet, ale aj zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Tejto súťaže sa dnes zúčastnilo 92 žiakov. Vyhodnotenie súťaže prebehne do konca júna 2022. Veríme, že táto súťaž, ktorá je novinkou na našej škole, žiakov motivovala, zaujala a budeme všetkým zúčastneným držať palce v bodovaní.

     (Mgr. Záhradníková a Mgr. Tkáčová - školskí koordinátori súťaže)

      

   • Krajské kolo Matematickej olympiády
    • Krajské kolo Matematickej olympiády

     Málokedy sa stáva, že máme toľko šikovných žiakov z matematiky, ako v tomto školskom roku. Výrazné úspechy dosiahli v okresnom kole Matematickej olympiády  piataci, šiestaci, siedmaci, ôsmaci aj deviataci. Najlepšie sa umiestnil v krajskom kole Matematickej olympiády Lukáš Brtáň z 9. A triedy, ktorý spomedzi 26 žiakov Žilinského kraja bol úspešný a skončil na 10. mieste. Srdečne mu blahoželáme a dúfame, že sa mu tak bude dariť aj v ďalšom štúdiu na strednej škole. /PaedDr. Sklenárová/

    • Vajanského Martin

     Krajské kolo v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín - na krajskej úrovni zvané Vajanského Martin - prinieslo úspech aj našim dvom recitátorkám, Bianke Grunvaldskej a Terezke Strapoňovej. Dievčatá  podali úctyhodný výkon, zaujali odbornú porotu aj ostaných divákov a získali nádherné ocenenie - Terezka v prednese prózy a Bianka v prednese poézie. Obe dievčatá sa umiestnili na druhom mieste v tretej kategórii, Bianka dostala aj  odporučenie poroty na postup do celoštátneho kola, ktoré sa uskutoční koncom júna v Dolnom Kubíne. Terezka a Bianka sú skúsené recitátorky, ktoré našu školu úspešne reprezentujú počas celého ich pôsobenia u nás. Veríme, že svoj talent a získané skúsenosti využijú a tie im budú prinášať ešte veľa ovocia aj naďalej, v štúdiu na strednej škole. Obom šikovniciam zo srdca blahoželáme a Bianke prajeme veľa úspechov na celoštátnom kole! (PaedDr. Jaroslava Oravcová)

   • RoboCup 2022
    • RoboCup 2022

     V dňoch 26. - 28. apríla  sa naši žiaci Andrej Gajdoš, Sebastián Janovčík a Matúš Capko zúčastnili celoslovenskej súťaže v stavbe a programovaní robotov RoboCup 2022. V kategórii Konštrukcia, v ktorej mali žiaci zostrojiť a naprogramovať robota, si zo zadanou úlohou poradili zo všetkých zúčastnených tímov najlepšie a získali 1. miesto.  Gratulujeme.  (MK)

   • Komparo - nácvičné testovanie pre 5.ročník
    • Komparo - nácvičné testovanie pre 5.ročník

      

     Prvýkrát sa mohli žiaci 5.ročníka prihlásiť na nácvičné testovanie Komparo. Záujem malo 11 žiakov z 5.A triedy, 8 žiakov  z 5.B triedy a 1 žiak z 5.C triedy. Testy boli zo slovenského jazyka, matematiky a všeobecno-študijných predpokladov. Priemerná úspešnosť našich žiakov z matematiky bola 58 %, oproti celoslovenskému priemeru 51 %,  to znamená,  že sme dosiahli o 7 % lepšie výsledky. Zo slovenského jazyka naše výsledky sú 51,3 %, oproti celoslovenskému priemeru 45,4 %, to znamená lepšie o 5,9 %. Pri testoch zo všeobecno-študijných predpokladov sme dosiahli 56,5 %. Celoslovenský priemer bol 54,9 %, zas sme lepší o 1,6 %. Dúfame, že sa im bude tak dobre dariť aj na ostrom testovaní T5 18.5.2022. Administrátori boli Mgr. Hrnčiarová a PaedDr. Sklenárová

   • Zápis do 1. ročníka 2022
    • Zápis do 1. ročníka 2022

     Ako každý rok, i tento sa predškoláci v dňoch 26. – 27. apríla 2022 zúčastnili zápisu do radov žiakov našej školy. Sme si istí, že všetky deti (ale aj ich rodičia) prežívali dni pred zápisom s veľkým vzrušením, nevšedným očakávaním a  s neobyčajnou hrdosťou. Pre predškolákov pani učiteľky pripravili krásne prostredie s príjemnou a tvorivou atmosférou, kde mohli s radosťou preukázať svoje vedomosti pri plnení rôznych zaujímavých úloh. Deti počítali, písali, kreslili, spievali, recitovali,... Úlohy plnili  s noblesou a eleganciou. Spoločne s pani učiteľkami zvládli „prijímací rituál“ na jednotku. Za ich vynikajúce výsledky boli obdarovaní malými darčekmi a pamätným listom na tento slávnostný deň. Zo školy odchádzali spokojní, šťastní a  s úsmevom na tvári. Na zápis do našej školy prišlo 47 detí a po splnení všetkých podmienok do 1. ročníka nastúpi 41 detí. Z  doložených fotografií je zjavné, že tento deň sa pre nich stal výnimočným, slávnostným, ale i dňom, kedy sa mohli pochváliť už získanými vedomosťami. Ďakujeme za dôveru všetkým rodičom budúcich prvákov,  ktorú ste nám prejavili tým, že ste k nám zapísali to najcennejšie vo Vašom živote – Vaše dieťa.  Veľmi si Vašej dôvery vážime a  tešíme sa na našu ďalšiu spoluprácu. Veríme, že v plnej miere splníme očakávania Vás i Vašich detí. Už teraz sa tešíme sa na našich šikovných budúcich prvákov. (Kolektív ZŠ Hradná)

     Do fotogalérie bol pridaný nový album Zápis do 1. ročníka 2022.

   • Víťazi v okresnom kole matematickej olympiády
    • Víťazi v okresnom kole matematickej olympiády

     Dňa 12.4. 2022 sa konalo okresné kolo matematickej olympiády pre ročníky 6 - 8. Zúčastnili sa ho tí, ktorí boli úspešní v školskom - domácom kole. A výsledky nás príjemne prekvapili. V 6.ročníku súťažilo celkove 58 žiakov okresu, z našej školy 7 a Nela Buzáková  -  6.A sa umiestnila na 3.mieste. 4.miesto obsadila Ela Balážová - 6.A. Siedmaci to mali ťažšie, pretože v zadaní jedného príkladu bola chyba, tak sa s tým museli doslova "popasovať". Naši to zvládli krásne, 1. miesto obsadila Diana Tomková - 7.A, 2. miesto Nela Pavlínyová - 7.A a 3. miesto Matej Karol Kubík - 7.A a Lenka Švecová - 7.B. Z okresu súťažilo 31 žiakov, z nich bolo 15 našich. Z ôsmeho ročníka súťažilo 25 žiakov, našich 8 a úspešní boli Adam Slosiar - 8.A, -  6.miesto, Sofia Šafaťíková - 8.miesto, a Jaroslav Blaščík - 9.miesto, obaja z  8.C. Víťazom a úspešným riešiteľom blahoželáme a dúfame, že sa nám bude tak dariť aj v budúcom roku. Žiakov pripravovali  všetky vyučujúce matematiky. /PaedDr. G. Sklenárová/

   • Deň Zeme v Školskom klube detí
    • Deň Zeme v Školskom klube detí

     Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme v Školskom klube detí.

     "Skutočný ochranca prírody je človek, ktorý vie, že svet nie je daný jeho otcami, ale požičaný od jeho detí."

     (John J. Auduban).

     22. apríla si pripomíname Deň Zeme. My, v školskom klube detí, pri tejto príležitosti sme spolu s našimi deťmi zorganizovali milé stretnutie so študentami Strednej odbornej školy lesníckej a drevárskej v hrádockom arboréte. Študentky tejto školy, pod vedením svojej p. učiteľky, nám porozprávali veľa zaujímavostí o vzácnych drevinách i rastlinách, ktoré sa v arboréte nachádzajú. Dokonca sa nám podarilo z blízka pozorovať veselú veveričku, takže deti sa tešili aj z tohto zážitku. Chceme sa preto aj touto cestou poďakovať p. učiteľke a študentkám lesníckej školy za milé a veľmi poučné stretnutie. Dúfame, že si to niekedy v budúcnosti zopakujeme, a nielen pri príležitosti sviatku Zeme. Mgr. Bohmerová    

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou
   • zshrlh@gmail.com
   • 044/5222 006 Bankové spojenie: PRIMA Banka Slovensko a.s. Pobočka Liptovský Hrádok IBAN: SK7056000000001650930001 GDPR V zmysle čl. 37 GDPR – Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679, resp. § 44 Zákona č. 18/2018 Z.z. zverejňujeme kontaktné údaje zodpovednej osoby: BROS Computing, s.r.o. Zádubnie 169, 010 03 Žilina p. Miroslav Bros
   • Hradná 342 Liptovský Hrádok 03301 Slovakia
   • 37910477
   • 2021873062
  • Prihlásenie