Vyhlásenie o poukázaní do sumy 2% (3%) zo zaplatenej dane za 2016

Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti za 2016

Tlačivá pre daňové priznanie fyzických a právnických osôb

Poukázanie 2% (3%) z dane v prospech

Rodičovského združenia pri ZŠ

Vážení rodičia a priatelia našej školy,

Aj v tomto školskom roku si Vás dovoľujeme osloviť so žiadosťou o darovanie 2% z dane. Podľa zákona o dani z príjmov č. 595/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov máte možnosť rozhodnúť sa, kam pôjde zákonom stanovený % podiel z Vašich daní za rok 2016.

Všetky získané finančné prostriedky boli po minulé roky investované do skvalitnenia výchovno-vzdelávacieho procesu a na nákup učebných pomôcok, ktoré prispeli k tomu, aby vyučovacie hodiny boli zaujímavejšie, efektívnejšie a aby vedomosti žiakov mali trvalý charakter využiteľný v praktickom živote.

Svojim príspevkom pomôžete rozvíjať šikovnosť, snahu a talent našich (vašich) žiakov, o čom svedčia rôzne triedne podujatia a divadelné predstavenia, projektové hodiny, úspechy v športe, ako aj reprezentácia školy v kolách vedomostných a talentových súťaží.

Poskytnutie 2 % pre Vás nebude znamenať žiaden výdavok navyše, keďže ide o časť dane, ktorú Rodičovského zduženiu pri ZŠ poskytne daňový úrad a „neprepadne“ tak v prospech štátneho rozpočtu.

S úctou a vďakou, PaedDr. M. Žiška (riaditeľ školy)

Postup krokov na poukázanie 2% (3%) pre zamestnancov,

ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie
ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov

1. Do 15.02.2017 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
  2. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:
    a) 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech nášho RZ poukázať
    b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2016 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2016 dobrovoľnícky pracovali.
  3. Vyplňte všetky potrebné údaje do Vyhlásenia 2% z dane.
  4. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2017 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
  5. Ak poukážete 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti.
  6. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech nášho RZ.

Poznámky:

• Fyzické osoby poukazujú v roku 2017 2% z dane, dobrovoľníci môžu poukázať až 3% z dane.
  • Do kolónky ROK sa píše 2016
  • Tlačivá sa podávajú výlučne na daňový úrad podľa Vášho bydliska
  • Čísla účtov prijímateľov nepotrebujete, ani ich nikde neuvádzate, nakoľko peniaze na účty prijímateľov prevádzajú daňové úrady, nie Vy. Vy platíte celú daň daňovému úradu.
  • IČO prijímateľa sa do kolóniek vypisuje zľava.

Postup krokov pre fyzické osoby,

ktoré si samé podávajú daňové priznanie v roku 2017

Doplňujúce informácie oproti vyššie uvedeným:

1. Pri poukázaní 2 alebo 3 % (min. 3 €) v prospech nášho RZ pri ZŠ je potrebné uviesť údaje o našom RZ (príjimateľovi 2-3%) aj do daňového priznania pre fyzické osoby.
  2. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.03.2017) na Váš daňový úrad (podľa Vášho bydliska) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

Postup krokov na poukázanie 1,5% (2%) pre právnické osoby

v roku 2017

1. Vyberte si prijímateľa, alebo prijímateľov zo Zoznamu prijímateľov na rok 2017 - naše RZ pri ZŠ. Právnické osoby môžu poukázať 1,5% (2%) z dane aj viacerým prijímateľom, minimálna výška v prospech jedného prijímateľa je 8 €.
  2. Vypočítajte si Vaše 1,5% (2%) z dane z príjmov právnickej osoby - to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa/prijímateľov, poukázať môžete aj menej ako 1,5% (2%), musí však byť splnená podmienka minimálne 8 € na jedného prijímateľa.

Posledné Novinky

• Základná škola s materskou školou Hradná 342 Liptovský Hrádok
  • Sekretariát: 044/5222 006
    Email: zshrlh@gmail.com

Bankové spojenie:

PRIMA Banka Slovensko a.s.
    Pobočka Liptovský Hrádok
    IBAN: SK7056000000001650930001